YKS sonrası ÖSYM başkanından açıklama
Tarih: 28-06-2020 08:24:00 + -


2,5 milyon üniversite adayı öğrencinin girdiği Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavı'nın ilk oturumu sona erdi. Sınavın ikinci oturumu Alan Yeterlilik testi ve Yabacı Dil Testi ise 28 Haziran'da yapılacak.

YKS sonrası ÖSYM başkanından açıklama

Bugün yaklaşık 2.5 milyon üniversite adayı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girdi. Sınavın ikinci oturumu AYT ve üçüncü oturumu YDT yarın (28 Haziran'da) gerçekleştirilecek. Sınav günleri sokaklarda ve ulaşımda yoğunluğu engellemek için Türkiye genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağı 15.00'da sona erecek

İki gün sürecek YKS maratonu bugün başladı. Bugün saat 10.15'te başlayan YKS birinci oturum (TYT) saat 13.00'da sone erdi. İkinci oturum (AYT) 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.15'te başlayıp 13.15'de tamamlanacak ve üçüncü oturum (YDT) 28 Haziran 2020 Pazar günü 15.45'te başlayıp 17.45'de tamamlanacak.

ÖSYM BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

ÖSYM Başkanı Hali Aygün, YKS'nin ilk oturumunun bitmesi sonrası yaptığı açıklamada oturumun sorunsuz bir şekilde sona erdiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti:

 

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"#yks2020‘nin birinci oturumu olan TYT tüm sınav merkezlerimizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Böyle büyük bir sınavın ilk aşamasını tüm paydaşlarımızla birlikte başarılı bir şekilde tamamlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederim. Yarın uygulayacağımız YKS’nin ikinci oturumu AYT ve üçüncü oturumu YDT‘de tüm adaylarımıza başarılar dilerim."
Kaynak: enp.

Bu haber 648 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER egitim hab HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR