Yavuz: Adayların bağışları Gazze'ye yardım için gönderilecek
Tarih: 10-11-2023 12:44:00 Güncelleme: 10-11-2023 12:48:00 + -


AK Parti, yerel seçim için aday başvuruları alınmaya başladı. Başvurular 17 Kasım'a kadar sürecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Adaylardan başvuru aidatı yerine bağış almaya karar verdik.

Yavuz: Adayların bağışları Gazze'ye yardım için gönderilecek

AK Parti'nin 31 Mart 2024'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için seçim dönemi ve seçim takvimi çalışmaları fiilen başladı.

Bu kapsamda AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) yerel seçimlere ilişkin MKYK'ye yetki verdi. Toplantıda ayrıca aday usul esasları ile teşkilat yoklama usul esaslarına ilişkin kararlar da alındı.

Bugün başlayan aday başvuruları 17 Kasım'da sona erecek.

Temayül yoklaması 19 Kasım'da elektronik ortamda tüm illerde aynı anda yapılacak.

AK Parti'de yerel seçim adaylık süreci başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Yavuz, mahalli idareler seçimleri için aday adaylığı müracaatlarının bugün itibarıyla başladığını söyledi. Yavuz, "Büyükşehir belediye başkanlığı, il belediye başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı ve belde belediye başkan adaylığı müracaatları, 17 Kasım'a kadar devam edecek. Meclis üyesi aday müracaatları da var. Büyükşehirlerin dışında kalan 51 ilde il genel meclisi üyeliği var. Yine bu illere ve bu illerin ilçelerine ilişkin ilçe belediye meclis üyelikleri var. Onlar da bugün başlayacak, 3 Aralık'a kadar devam edecek" dedi. 

"Başvuru aidatı yerine bağış almaya karar verdik"

Ali İhsan Yavuz, yerel seçim süreciyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Başvuru aidatı almıyoruz. Başvuru aidatı yerine bağış almaya karar verdik. Büyükşehir belediye başkan adaylarımız 50 bin TL bağışta bulunmak suretiyle adaylık müracaatında bulunabilecek. İl belediye başkanlıklarımız yani 30 büyükşehirin dışında kalan il belediye başkanlıklarımız 30 bin TL, ilçe belediye başkan adaylarımız 20 bin TL, belde belediye başkan adaylarımız 10 bin TL, büyükşehirdeki meclis üyelerimiz 10 bin TL, büyükşehirin dışında kalan illerin ilçelerine ilişkin meclis üyelerinden de 5 bin TL bağış almak suretiyle aday müracaatlarını kabul edeceğiz."
Kaynak: trt

Bu haber 211 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyasi Hab HABERLERİ