Vaka sayıları ilk dalgadan yüksek
Tarih: 27-11-2021 08:56:00 + -


Koronavirüs tedbirlerinin elden bırakılması, vaka sayılarında artışa sebep oluyor. Bilim Kurulu Üyesi Özlü, "Her gün 200 kadar yurttaşımızı kaybediyoruz.

Vaka sayıları ilk dalgadan yüksek

Koronavirüs tedbirlerinin elden bırakılması, vaka sayılarında artışa sebep oluyor. Bilim Kurulu Üyesi Özlü, "Her gün 200 kadar yurttaşımızı kaybediyoruz. Bunu kanıksadık gibi" dedi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sokağa çıkma yasaklarının ve kısıtlamaların uygulandığı dönemde şimdiye göre daha az vaka ve ölüm sayısının kaydedildiğini söyledi.

Özlü, pandeminin çeşitli bölgeler arasında dalgalar halinde ilerlediğini belirtti: 

"Belli bölgeler ve illerde vaka sayıları artıyor, sonra oralarda azalırken başka yerlerde artmaya başlıyor. Dikkat ederseniz; bundan 2 hafta önce Batı Karadeniz’deki illerde vaka sayıları ciddi artış göstermişti. Orada vakalar azalırken, şimdi Orta Karadeniz'de ve Ordu’da vaka sayılarında artış gördüm. Onu takiben Doğu'ya doğru dalgalanma olur mu olmaz mı hep beraber göreceğiz."
 

 

"Her gün bir uçak düşmüş gibi 200 yurttaşımızı kaybediyoruz"

Virüsün dolaşmaya, bulaşmaya, hastalandırmaya ve öldürmeye devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Özlü, "Her gün 200 kadar yurttaşımızı kaybediyoruz. Bunu kanıksadık gibi. Onun için belki rakamlar bize eskisi kadar uyarıcı olmuyor. Her gün adeta bir uçak düşmüş gibi 200 yurttaşımızı kaybediyoruz. Aşılanma başta olmak üzere tedbirlere uymaya devam edeceğiz. Salgın hiçbir şekilde azalmış, bitmiş ya da hızını kesmiş değil. Dalgalanmalar oluyor, kimi zaman azalıyor kimi zaman artıyor ama genel olarak baktığımızda vaka sayıları yüksek" diye konuştu.
Kaynak: trt

Bu haber 51 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Saglık Hab HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR