Çavuşoğlu , Aziz Sancar’la buluştu..
Tarih: 07-04-2019 10:34:00 + -


Çavuşoğlu, ABD temasları kapsamında gittiği Kuzey Carolina'da, Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar ile bir araya geldi.

Çavuşoğlu , Aziz Sancar’la buluştu..

 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kuzey Carolina’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Burada dünyaca ünlü Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar ve eşi Gwen Sancar ile bir araya gelen Çavuşoğlu, Sancar ile bilimsel çalışmaları ve üniversitedeki faaliyetleri üzerine sohbet etti.

​Kuzey Carolina Üniversitesi’nde Sancar’ın görev yaptığı laboratuvarda incelemelerde bulunan Çavuşoğlu, üniversitedeki öğrencilerle sohbet etti ve aynı bölgede Sancar Vakfına ait kısa süre önce açılan Türk Evi’ne ilişkin de bilgi aldı. Çavuşoğlu daha sonra Kuzey Carolina bölgesinde eğitim gören Türk ve Amerikalı öğrencilerin yanı sıra Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Burada kısa bir konuşma yapan Çavuşoğlu, “Buraya gelme amacımız Türk milletinin ve Türk dünyasının gururu Aziz Sancar’ı ziyaret etmekti. Bu onuru bugün yaşadık. Aziz Hoca geldiği yeri unutmayan ve geldiği yerdeki değerleri hiç unutmayan çok değerli bir büyüğümüzdür” şeklinde konuştu.

Başarılarından dolayı Sancar’ı bir kez daha tebrik eden Çavuşoğlu, Sancar’ın birçok Türk ve başka milletlerden öğrencilere ilham kaynağı olduğunu vurguladı.
Kaynak: s.g

Bu haber 9724 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLERİ