Bozdağ: Hakkın ve doğrunun yanındayız
Tarih: 16-04-2018 10:41:00 + -


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Türkye'nin Suriye politikasının hakkın ve doğrunun yanında olmak olduğunu söyledi.

Bozdağ: Hakkın ve doğrunun yanındayız

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Katar'da gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Bozdağ, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un "Suriye politikamız, herhangi bir ülkenin yanında veya karşısında olma politikası değildir, hakkın ve doğrunun yanında olma politikasıdır." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları

Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki göstererek, "Kendi milletvekillerini Esed'e gönderiyor, onunla fotoğraf çektiriyor. Öte yandan da Esed'in bütün yaptıklarını yok sayarak adeta Esed'e üstü kapalı bir destek veriyor. Şu anda yaptığı budur" ifadelerini kullandı.

"Oturma vakti değil, ayağa kalksınlar"

CHP'nin başlattığı oturma eylemine de değinen Bozdağ, "AK Parti'yi oturarak engellemeleri mümkün değildir. AK Parti yoluna devam edecektir. Benim onlara tavsiyem, oturma vakti değil, ayağa kalksınlar, AK Parti'yi örnek alsınlar" dedi.

"Türkiye'nin tutumu değişmemiştir"

ABD ile PKK PKK/PYD/YPG/KCK terör örgütlerine verilen destek noktasında anlaşılamadığını dile getiren Bozdağ, "Onların DEAŞ terör örgütüyle mücadelede başka terör örgütlerini kullanmasının yanlış olduğunu her defasında ifade ediyoruz. Biz bu noktada ABD ile politika birliğine sahip değiliz, farklı politikalar izliyoruz. Türkiye'nin bu tutumu değişmemiştir" diye konuştu.
Kaynak: hy

Bu haber 698 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR